Młode Horyzonty Edukacji Filmowej 2025-2026

IMłode Horyzonty Edukacji Filmowej
Szanowna Dyrekcjo, Drogie Nauczycielki, Drodzy Nauczyciele,
Zapraszamy do udziału w projekcie Edukacja Nowe Horyzonty.
Edukacja Nowe Horyzonty, to odbywające się przez cały rok szkolny 2025/2026 projekcje filmowe dla uczniów, dostosowane do wszystkich etapów edukacyjnych.
150 tytułów, w tym nowości, realizowanych w ramach 11 cykli tematycznych.
Cały program EMH jest zgodny z podstawą programową i rekomendowany przez MEN.
Cykle przedstawiają różnorodne zagadnienia, które zbudowane są zarówno wokół tematu historii i analizy filmu, jak i zagadnień związanych z dojrzewaniem, wartościami, międzykulturowością, a nawet historią Polski. W tym roku proponujemy nowy cykl dla szkół ponadpodstawowych – Tu i Teraz. Edukacja Globalna. Ma on na celu zwiększenie wrażliwości społecznej i zachęcenie młodych widzów do wspólnego działania na rzecz lepszej przyszłości. Każdy pokaz poprzedza prelekcja multimedialna wprowadzająca uczestników w tematy podejmowane w danym filmie.
Na stronie internetowej stronie https://edukacja.mlodehoryzonty.pl/katalog udostępniliśmy najnowszy katalog, w którym znajdują się wszystkie niezbędne informacje. Program przygotowany jest dla każdego poziomu nauczania.
Realizujemy tylko wersję stacjonarną z projekcjami w kinie.
Zapraszamy do wyboru cyklu składającego się z 7 spotkań, od października 2025 do kwietnia 2026 roku. Wybierając dany cykl spotykamy się raz w miesiącu, na z góry określony i zapisany termin oraz godzinę.
Przedszkola – FILMOWE PRZYGODY, POZNAJEMY EMOCJE
Szkoły podstawowe.
- 1 – 3 - FILMOWE PODRÓŻE, FILMOWI BOHATEROWIE
- 4 – 6 - ŚWIAT FILMU, MŁODZI W OBIEKTYWIE
- 7 – 8 - OD OGLĄDANIA DO CZYTANIA – EGZAMIN OŚMIOKLASISTY, ŚWIAT WARTOŚCI
Szkoły ponadpodstawowe – FILM NA MATURZE, WAŻNE TEMATY, TU I TERAZ – EDUKACJA GLOBALNE
Seanse odbywają się od poniedziałku do piątku o godz. 8.30 lub o godz. 11.00 (po wypełnieniu formularza proszę potwierdzić seanse w kasie kina).
Gdyby projekcja nie doszła do skutku z przyczyn szkoły lub kina, realizujemy spotkanie w nowym terminie, ale w tym samym miesiącu. Po tym terminie projekcja przepada.
Wstęp wyłącznie za biletami w cenie 15 zł/jeden pokaz. Nauczyciele mają wstęp wolny.
Bilety do kupienia w kasie kina (płatne gotówką), na 3 dni przed projekcją, lub w dniu projekcji, na 20 minut przed seansem.
Chęć otrzymania faktury trzeba zgłosić PRZED dokonaniem zapłaty!
Projekcje rozpoczynamy punktualnie, nie czekamy na spóźnialskich.
Zapisy odbywają się poprzez formularz zgłoszeniowy: www.edukacja.mlodehoryzonty.pl oraz w kasie kina.
UWAGA !! Do końca 2025 roku, szkoły mogą skorzystać z seansów w ramach programu Kulturalna Szkoła na Mazowszu - Kultura za złotówkę, ( tylko pierwsze 3 projekcje).
Zasady korzystania z programu na naszej stronie www.mcswelektrownia.pl, w zakładce aktualności.
Informacje pod nr tel. (48) 383 60 77, (48) 386 16 60, a także na stronie internetowej www.mcswelektrownia.pl
KASA KINA CZYNNA:
Poniedziałek - piątek: pół godziny przed pierwszym seansem, do rozpoczęcia ostatniego seansu.
sobota- niedziela: od 12.00 do rozpoczęcia ostatniego seansu.

